Nowohucka Droga Krzyżowa przyciągnęła tłumy wiernych [ZDJĘCIA]

W Niedzielę Palmową setki osób wzięło udział w 13 drodze krzyżowej, której przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

 

Droga krzyżowa rozpoczęła się tradycyjnie przy kościele Księży Pallotynów (ul. Bulwarowa 15 a) o godz. 19.15 i przebiegała w stronę opactwa Cystersów w Mogile ulicami: Bulwarową i Klasztorną.

 

Po każdej z 14 stacji męki pańskiej krzyż niosły kolejne grupy osób m.in. przedstawiciele lokalnych szkół i ośrodków sportowych. Wierni szli za krzyżem w długim korowodzie modląc się i trzymając w rękach świece.

 

Nowohucka Droga Krzyżowa co roku gromadzi tysiące wiernych z Nowej Huty i całego Krakowa, którzy chcą wspólnie przenieść krzyż Chrystusa przez „miasto bez krzyża”, dając tym samym świadectwo swojej wiary i poczucie przynależności do tego wyjątkowego miejsca.W przyszłym roku minie 60 lat od słynnej obrony krzyża na nowohuckim os. Teatralnym. Dla komunistycznych władz ta najmłodsza – w zamyśle: socjalistyczna – dzielnica Krakowa miała być miastem bez Boga, krzyża, kościoła. Mieszkańcy na to jednak zgodzić się nie chcieli, a 27 kwietnia 1960 r. udowodnili, że wiary są gotowi bronić także za najwyższą cenę. Okazją do tego była 13. Nowohucka Droga Krzyżowa.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *