Nie będzie w tym roku remontu 70 ulic na 70-lecie Nowej Huty

Remont 70 ulic wskazanych przez mieszkańców miał być jednym z najważniejszych prezentów od miasta na 70 urodziny Nowej Huty. Okazało się jednak, że ta inwestycja została wstrzymana.

Urzędnicy z Zarządu Dróg Miasta Krakowa tłumaczą, że powodem wstrzymania inwestycji mają być rządowe zmiany dot. zwolnienia z podatku dochodowego osób do 26. roku życia, które uszczuplą budżet samorządu. Według wyliczeń magistratu miasto na rządowych zmianach straci nawet 148 milionów złotych.

 

Urzędnicy zapewniają, że miasto nie zrezygnowało z programu, tylko przesunęło go w czasie. Pieniądze na remonty maja się znaleźć w przyszłorocznym budżecie. 

Pomysł ZDMK z okazji okrągłych urodzin Nowej Huty wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców. W sumie głosujący wskazali ponad 160 lokalizacji wymagających remontu.

 

Pracownicy ZDMK mieli przeanalizować wszystkie zgłoszenia i stworzyć listę, która miała trafić do Urzędu Miasta Krakowa. Lista ta miał zostać również poddana konsultacji w poszczególnych nowohuckich dzielnicach.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *