Muzyczna wiosna przyniesie bogaty repertuar

24. Nowohucka Wiosna Muzyczna rozpocznie się 6 maja 2019 r. i będzie trwać niemal do końca miesiąca. Repertuar jest na tyle różnorodny, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Organizatorzy, tak jak w latach poprzednich przygotowali bardzo różnorodny program obejmujący muzykę klasyczną i chóralną, muzykę ludową, etniczną, aż po współczesną muzykę rozrywkową. Do współpracy przy festiwalu zostali zaproszeni muzycy z różnych stron Polski, a także Europy, ale na liście artystów nie mogło zabraknąć krakowskiej reprezentacji.

 

Tegoroczną Nowohucka Wiosna Muzyczna rozpocznie pianista Michal Wierba Music, ponieważ jest to artysta mocno związany ze środowiskiem Nowej Huty. Już 6 maja będzie okazja usłyszeć go na żywo z solowym materiałem „Pop Fiction”.
 

P R O G R A M :

 


6 V / 19.00

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, wstęp wolny

MICHAŁ WIERBA SOLO  – Pop Fiction

www.wierba.com

 


12 V / 18.00

Kościół pw. św. M. M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86 / dolny kościół /wstęp wolny

UBI CARITAS…

Wykonawcy: Chór i Orkiestra Smyczkowa “Con Fuoco” Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, Diana Mrugała – Gromek – dyrygent

www.chor.agh.edu.pl

 


19 V / 18.00

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida, os. Złotego Wieku 14, wstęp wolny

APPASSIONATO – KONCERT KWARTETU ARETÉ

Wykonawcy: Artur Łuczak (skrzypce), Aleksandra Kania (skrzypce), Ewelina Sarad-Cichuta (altówka), Katarzyna Noga (wiolonczela).

 


20 V / 19.00

Kino Studyjne Sfinks, os Górali 5, wstęp wolny

PATHMAN

Wykonawcy: Piotr Kolecki (gitary, bas, drumbas, cytra, sitar, angklung, tankdrum, sanza, kornet, drumla, instrumenty perkusyjne, głos), Marek Leszczyński (cymbały polskie i ukraińskie, tschang, kantele, udu, sanza, instrumenty perkusyjne, głos), Włodzimierz „Kinior” Kiniorski (saksofon, klarnet), Janek Kubek (tabla).

www.pathman.pl

 


23 V / 19.00

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, wstęp wolny

CHÓR ŻEŃSKI MASTRAKORET (Norwegia, Rennesøy)

Dyrygentka: Aleksandra Orzechowska-Niedziela

CHÓR VOX POPULI (Polska, Kraków-Nowa Huta)

Dyrygent: Rafał Marchewczyk

 


26 V / 15.00

Dziedziniec Klasztoru ojców Paulinów na Skałce, ul. Skałeczna 15, Kraków
wstęp wolny

KONCERT GOSPEL NA SKAŁCE
Organizator: Stowarzyszenie Gospel, Współorganizator: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida.

www.sg.gospel.com.pl

POPOŁUDNIOWE SEANSE MUZYCZNE W „SFINKSIE” 10-23 V

Kino Studyjne Sfinks, os Górali 5, wstęp: 16/18 zł,repertuar, bilety: www.kinosfinks.pl

 

LATO

dramat muzyczny, reż. Kiriłł Sieriebriennikow, Rosja 2018

Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego czy Sex Pistols. Wiktor Coj zakłada zespół Kino, który odmienia radziecką scenę muzyczną.

(10, 11, 12, 14 V)

 

SCORE – MUZYKA FILMOWA

dokument muzyczny, reż. Matt Schrader, USA 2016

Muzyka i film zawsze miały bliskie relacje, nawet jeśli rodziły się z praktycznej konieczności zatuszowania szumu projektora. Co jednak sprawia, że ścieżkę dźwiękową pamiętamy przez długi czas? Obserwujemy wywiady z ponad 60 kompozytorami i reżyserami, którzy opowiadają o magii muzyki filmowej i procesach jej tworzenia. Kompozytor okazuje się muzycznym naukowcem, który za pomocą dźwięków steruje emocjami. Dowiadujemy się, jak powstała muzyka do takich hitów, jak: “James Bond” czy “Gwiezdne wojny”.

(11, 12, 15 V)

 

VOX LUX

dramat muzyczny, reż. Brady Corbet, USA 2018

Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.

(10-23 V)

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane