Można zgłaszać wnioski o odszkodowanie za szkody po wichurze

W ostatnich dniach mocno wiało. Wiele drzew zostało połamanych lub całkowicie wyrwanych z ziemi. W konsekwencji tych zdarzeń wiele samochodów, budynków lub ogrodzeń również zostało uszkodzonych.

W związku z tym informujemy o możliwości uzyskania odszkodowania. W tym celu należy wypełnić wniosek „Zgłoszenie szkody”, dołączyć wszystkie niezbędne dokumenty wymienione w zgłoszeniu wraz z dokumentację fotograficzną i przesłać na adres e-mail: sekretariat@zzm.krakow.pl lub złożyć go osobiście w sekretariacie Zarządu Zieleni Miejskiej przy ul. Reymonta 20 (stadion Wisły Kraków) wejście LE od ulicy Reymana, pierwsze piętro pok. 72.

 W przypadku, gdy szkoda nie została zgłoszona do ZZM, jest możliwość powołania się na polisę OC u swojego ubezpieczyciela.

 

Co ważne, odszkodowanie można uzyskać tylko za szkody, które zostały wyrządzone przez drzewa znajdujące się w utrzymaniu Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Jeżeli drzewo było w dobrym stanie fitosanitarnym, a wcześniejsze kontrole nie wykazywały zagrożenia, nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania.

 

Fot. Maciej Grzyb / krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *