Mniej samochodów na nowohuckich drogach – lepsze powietrze

W czasie epidemii koronawirusa na nowohuckie ulice wyjeżdżało mniej samochodów niż w analogicznym okresie w ubiegłych latach. Dane ze stacji monitoringu w wskazują, że miało to wpływ na poprawę jakości powietrza w mieście.

Stężenie tlenków azotu, czyli zanieczyszczenia komunikacyjnego z rur wydechowych pojazdów było mniejsze niż do tej pory.

 

– Odnotowaliśmy zdecydowanie lepsze wyniki w kontekście jakości powietrza. Dane z tego roku, z czterech stacji Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, znajdujących się na terenie Krakowa, gdzie mierzone są tlenki i dwutlenki azotu: na al. Krasińskiego, ul. Dietla, Kurdwanowie i w Nowej Hucie, pokazują zejście poniżej średniorocznej normy (40 µg/m3 – przyp. red.) – zaznacza Paweł Ścigalski, pełnomocnik prezydenta ds. jakości powietrza.

 

W przypadku pyłu PM10 w analogicznym okresie (marzec/kwiecień 2019 do 2020) wartość średnia pyłów ze wszystkich ośmiu stacji GIOŚ w Krakowie również była mniejsza niż w roku 2019.

 

W maju na drogach jeździło już jednak o wiele więcej samochodów. Wróciły korki, których przyczyną są również zmiany komunikacyjne m.in. na al. Andersa.

 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane