Ludowy świętuje 70-lecie. Czekają darmowe wejściowki

Nowohuckie serce teatru, czyli Teatr Ludowy świętuje swoje 70-lecie istnienia. Z tej okazji, teatr przygotował dla mieszkańców Krakowa darmowe wejściówki na spektakle ze swojego repertuaru.

Z okazji obchodów 70 – lecia Nowej Huty od 3 września w kasach teatru rozdawane będą darmowe wejściówki na spektakle:

 

  • 15 września godz. 17.00  – „Sędziowie”
  • 15 września godz. 20.00 – „Tożsamość Wila”
  • 18 września godz. 19.00 – „Salto w tył”
  • 19 września godz. 19.00 – „Sekretne życie Friedmanów”
  • 20 września godz. 19.00 – „Zmowa milczenia”

 

Wybrane spektakle tworzą identyfikację programową i artystyczną Teatru Ludowego, a jednocześnie pokazują szerokie spektrum tematów, problematyki, wielości języków i estetyk teatralnych, w obrębie których Ludowy porusza się w ostatnich sezonach. Są to spektakle nagradzane, prezentowane na polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych. Istotą festiwalu jest, aby każdy z widzów, szczególnie ci, którzy ze względów ekonomicznych, nie są w stanie korzystać z oferty Teatru Ludowego, mieli możliwość kontaktu z Teatrem i poznania jego propozycji artystycznych, uczestniczenia w jego artystycznej jak i kulturotwórczej działalności.Odbędzie się też „Sezon na Hutę”, czyli piknik dla mieszkańców Nowej Huty. Wydarzenie to zaplanowano na 28 września, a od godz. 16.00 na Scenie Stolarnia – wyprzedaż garażowa

 

Zobaczymy też widowisko muzyczne w reżyserii Łukasza Czuja: Przeboje na życzenie. Koncert dla Nowej Huty. Odbędzie się on 29 września, o godz. 19.00, na Dużej Scenie Teatru Ludowego.

 

Kolaż piosenek znanych i lubianych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, śpiewanych w domach podczas uroczystości rodzinnych, na spotkaniach podczas pikników sąsiedzkich. Piosenka ma wymiar uniwersalny dla każdego Polaka i, z jednej strony, stanowi punkt odniesienia dla indywidualnych wyborów i doświadczeń, z drugiej, ma potencjał kulturotwórczy, a co za tym idzie integrujący i wspólnotowy. Zadanie posiada duży potencjał edukacyjny, odwołuje się do wspólnych kodów kulturowych i zbiorowej pamięci.

 

Projekt “Przeboje na życzenie” wyrósł z realnej potrzeby mieszkańców Nowej Huty i ich oczekiwań względem instytucji kultury – Teatru Ludowego, która na tym terenie stara się pełnić nie tylko funkcję kulturalna i artystyczną, ale również kulturotwórczą, społeczną i integrująca lokalną społeczność. Podczas realizacji naszego poprzedniego projektu „Życiorysy Nowej Huty” mieliśmy okazję poznać i wysłuchać naszych najbliższych sąsiadów- mieszkańców dzielnicy Nowa Huta i poznać ich realne potrzeby.

 

Celem zadania jest odwołanie się do historii muzyki rozrywkowej, a co za tym idzie do codzienności Polaków. Chcemy sięgnąć do utworów na pozór rozrywkowych, ale takich które z perspektywy czasu stają się dźwiękowym pejzażem wydarzeń historycznych, które równolegle do przełomowych wydarzeń historycznych pochłaniały uwagę Polaków, które nierzadko stały się hymnami kolejnych pokoleń Polaków. Aby mieć pewność, że w repertuarze widowiska znajdą się piosenki prawdziwie bliskie Polakom, przeprowadziliśmy głosowanie, w którym wzięli udział mieszkańcy Krakowa i Nowej Huty, i stworzyliśmy listę przebojów ostatniego stulecia, wybierając najbardziej popularne szlagiery kolejnych dekad. Koncert będzie miał charakter zdarzenia familijnego.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane