Ludowy świętuje 70-lecie. Czekają darmowe wejściowki

Nowohuckie serce teatru, czyli Teatr Ludowy świętuje swoje 70-lecie istnienia. Z tej okazji, teatr przygotował dla mieszkańców Krakowa darmowe wejściówki na spektakle ze swojego repertuaru.

Z okazji obchodów 70 – lecia Nowej Huty od 3 września w kasach teatru rozdawane będą darmowe wejściówki na spektakle:

 

  • 15 września godz. 17.00  – „Sędziowie”
  • 15 września godz. 20.00 – „Tożsamość Wila”
  • 18 września godz. 19.00 – „Salto w tył”
  • 19 września godz. 19.00 – „Sekretne życie Friedmanów”
  • 20 września godz. 19.00 – „Zmowa milczenia”

 

Wybrane spektakle tworzą identyfikację programową i artystyczną Teatru Ludowego, a jednocześnie pokazują szerokie spektrum tematów, problematyki, wielości języków i estetyk teatralnych, w obrębie których Ludowy porusza się w ostatnich sezonach. Są to spektakle nagradzane, prezentowane na polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych. Istotą festiwalu jest, aby każdy z widzów, szczególnie ci, którzy ze względów ekonomicznych, nie są w stanie korzystać z oferty Teatru Ludowego, mieli możliwość kontaktu z Teatrem i poznania jego propozycji artystycznych, uczestniczenia w jego artystycznej jak i kulturotwórczej działalności.



Odbędzie się też „Sezon na Hutę”, czyli piknik dla mieszkańców Nowej Huty. Wydarzenie to zaplanowano na 28 września, a od godz. 16.00 na Scenie Stolarnia – wyprzedaż garażowa

 

Zobaczymy też widowisko muzyczne w reżyserii Łukasza Czuja: Przeboje na życzenie. Koncert dla Nowej Huty. Odbędzie się on 29 września, o godz. 19.00, na Dużej Scenie Teatru Ludowego.

 

Kolaż piosenek znanych i lubianych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, śpiewanych w domach podczas uroczystości rodzinnych, na spotkaniach podczas pikników sąsiedzkich. Piosenka ma wymiar uniwersalny dla każdego Polaka i, z jednej strony, stanowi punkt odniesienia dla indywidualnych wyborów i doświadczeń, z drugiej, ma potencjał kulturotwórczy, a co za tym idzie integrujący i wspólnotowy. Zadanie posiada duży potencjał edukacyjny, odwołuje się do wspólnych kodów kulturowych i zbiorowej pamięci.

 

Projekt “Przeboje na życzenie” wyrósł z realnej potrzeby mieszkańców Nowej Huty i ich oczekiwań względem instytucji kultury – Teatru Ludowego, która na tym terenie stara się pełnić nie tylko funkcję kulturalna i artystyczną, ale również kulturotwórczą, społeczną i integrująca lokalną społeczność. Podczas realizacji naszego poprzedniego projektu „Życiorysy Nowej Huty” mieliśmy okazję poznać i wysłuchać naszych najbliższych sąsiadów- mieszkańców dzielnicy Nowa Huta i poznać ich realne potrzeby.

 

Celem zadania jest odwołanie się do historii muzyki rozrywkowej, a co za tym idzie do codzienności Polaków. Chcemy sięgnąć do utworów na pozór rozrywkowych, ale takich które z perspektywy czasu stają się dźwiękowym pejzażem wydarzeń historycznych, które równolegle do przełomowych wydarzeń historycznych pochłaniały uwagę Polaków, które nierzadko stały się hymnami kolejnych pokoleń Polaków. Aby mieć pewność, że w repertuarze widowiska znajdą się piosenki prawdziwie bliskie Polakom, przeprowadziliśmy głosowanie, w którym wzięli udział mieszkańcy Krakowa i Nowej Huty, i stworzyliśmy listę przebojów ostatniego stulecia, wybierając najbardziej popularne szlagiery kolejnych dekad. Koncert będzie miał charakter zdarzenia familijnego.




Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane