Kraków w Nowej Hucie?

W minione święta Bożego Narodzenia, usytuowany na bulwarach, napis KRAKÓW stał się jedną z ważniejszych atrakcji nie tylko dla turystów, ale i mieszkańców miasta. W tym roku to mieszkańcy będą mogli zdecydować, o jego lokalizacji na czas świąt. Nowohucianie rzucili pomysł - Plac Centralny Nowa Huta!

Zarząd Dróg Miasta Krakowa czeka na zgłoszenia, gdzie napis KRAKÓW powinien rozbłysnąć tysiącem światełek. Miejsce z pewnością stanie się wizytówką Krakowa w grudniu i styczniu.– To okazja przyciągnięcia odwiedzających Kraków do Nowej Huty  a biorąc pod uwagę fakt, że Nowa Huta obchodzi 70-lecie ładny akcent na zakończenie jubileuszu, twierdzi Marcin Pawlik, Radny Dzielnicy XVIII. Na facebooku powstało nawet wydarzenie „Chcemy Kraków w Nowej Hucie”  zachęcające do głosowania, aby napis stanął w okolicach Placu Centralnego.

 

Nie wszyscy jednak podzielają entuzjazm związany z postawieniem świątecznych iluminacji w sercu Nowej Huty. –  Huta absolutnie nie! tam wszystkim jest daleko, a do centrum Krakowa wszyscy mają blisko lub po drodze apeluje jedna z osób pod głosowaniem. Także niektórzy nowohucianie sceptycznie podchodzą do pomysłu „Krakowa w Nowej Hucie”. Przywiązani do swej małej ojczyzny mieszkańcy proszą o napis „NOWA HUTA”, który mógłby stanąć w centralnym punkcie dzielnicy.

 

Rozświetlenie miejskiej iluminacji nastąpi w sobotę, 30 listopada. Będzie połączone z zapaleniem lampek na choince na Rynku Głównym i inauguracją Targów Bożonarodzeniowych.

 

Zgłoszenia konkretnych lokalizacji można zamieścić pod postem dotyczącym iluminacji świątecznej na Facebooku Razem w ruchu.
 

Wizualizacja: Tom Rollauer

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane