Koronawirusowy kryzys sprawił, że miasto zawiesza nowohuckie inwestycje

Miejscy urzędnicy stworzyli lista 40 inwestycji, które na razie nie będą realizowane ze względu na kryzys finansowy wywołany zamrożeniem gospodarki na dwa miesiące. Wśród odroczonych zadań jest m/in. budowa drogi wjazdowej z al. Jana Pawła II do os. Centrum E (1 mln) i przebudowa ul. Architektów (2,5 mln zł

Podczas sesji rady miasta w środę 20 maja skarbnik Krakowa przedstawił analizę aktualnego stanu finansów. Wynika z niej, że brak dochodów m.in. z podatków, czy biletów komunikacji miejskiej, płatnej strefy parkowania mocno nadwyrężył budżet Krakowa. Tylko w kwietniu miasto straciło 150 mln zł.

 

Epidemia sprawiła, że miasto zadłuża się bardziej niż planowano. W przyjętej uchwale budżetowej na rok 2020 deficyt wynosił 480 mln zł. Teraz ma już przekroczyć 500 mln zł. Dokładnie ponad 511 mln zł. Tyle wskazali urzędnicy w projekcie uchwały, której pierwsze czytanie jest na sesji 20 maja.

 


Urzędnicy wyjaśniają, że miasto wstrzymuje się z pracami tylko tam, gdzie nie były zaangażowane żadne środki Wśród zadań czasowo odroczonych nie ma dużych inwestycji. Najdroższe kosztują od 1 mln do 2,5 mln zł. Wśród nich jest budowa drogi wjazdowej z al. Jana Pawła II do os. Centrum E.  Droga ta miał ułatwić mieszkańcom wjazd a zwłaszcza wyjazd z osiedla i łączyła by się drogą osiedlową miedzy blokami 23 i 25. Droga też byłaby ułatwieniem dla służb miejskich dotyczących wywozu śmieci i innych nieczystości oraz dla samochodów dostawczych Poczty Polskiej , Banku PKO BP, sklepy spożywczego. Drugim zawieszonym zadaniem jest przebudowa ul. Architektów w dzielnicy Wzgórza Krzesławickie.

 Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane