Koparka wjechała na Aleję Róż, a w sieci zawrzało

Odbetonowanie Alei Róż po latach starań stało się faktem, ten historyczny moment nie umknął jednak sceptykom, mieszkańcy zarzucają inwestycji marnowanie pieniędzy.

Aleja po przebudowie ma wrócić do historycznego wyglądu z lat 70. Posadzonych zostanie prawie 1,3 tys. krzewów róż, a także m.in. lilaki, ligustry, tulipany i 24 lipy. Nie zabraknie miejsc odpoczynku.  Co zatem może niepokoić mieszkańców?

 

Nowohucianie bacznie przyglądają się pracom prowadzonym w tym miejscu. Część jest bardzo podekscytowana, ale nie brakuje krytycznych uwag. Rozumiem potrzebę rewitalizacji, ale naprawdę te dobre płytki można zdzierać tylko koparką, niszcząc je? – pyta jeden z członków grupy „Nowohucianie”.  Internauci przerzucają się pytaniami czy płyty z rozbiórki dałoby się jeszcze gdzieś wykorzystać. I czy to w ogóle dobry moment na tak kosztowną inwestycję.

 

Aleja Róż na Nowo to jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego Krakowa z 2019 roku. Prace mają potrwać 10 miesięcy i kosztować 3 miliony 700 tysięcy złotych.Zdj. ZZM

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *