Kolejne przychodnie zdrowia przechodzą metamorfozę

Nowa elewacja, docieplenie budynku i wymiana stolarki okiennej – to zadania, które w przychodniach zdrowia są systematycznie wykonywane przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie. Aktualnie prace trwają w czterech nowohuckich budynkach.

Prace prowadzone są w budynkach przychodni zdrowia na:

 

  • os. 2 Pułku Lotniczego 22
  • os. Jagiellońskim 1
  • os. Niepodległości 2
  • os. Uroczym 2

 

W ramach termomodernizacji budynków przychodni wykonywana jest hydroizolacja fundamentów, ocieplenie stropu granulatem z wełny, ale także wymiana obróbek blacharskich, docieplenie ścian szczytowych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. W projekcie zawsze przewidziane jest czyszczenie i malowanie elewacji oraz wymiana oświetlenia zewnętrznego i odgromowego.W latach 2015-2021 ZBK przeprowadza prace w zakresie głębokiej termomodernizacji budynków przychodni zdrowia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, przy wsparciu środków Unii Europejskiej. Projektem objęto 34 budynki na terenie całego miasta.

 

W 2019 r. zostaną zakończone prace zarówno związane z dociepleniem elewacji jak i modernizacją instalacji centralnego ogrzewania w 19 budynkach. Wartość projektu szacuje się na około 28,5 mln zł. Przedmiotowe przedsięwzięcie poprawia estetkę, ale przede wszystkim pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie budynków na energię, które stają się bardziej ekologiczne.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *