Jak spędzić weekend w Nowej Hucie (14-15 września)

Pożegnamy lato, skosztujemy regionalnych potraw i dyniowych specjałów, wysłuchamy koncertów a najmłodsi przeniosą się do baśniowej Afryki czy Australii - tak zapowiada się już trzeci wrześniowy weekend.

Sobota

 

Pożegnanie lata na Plantach Mistrzejowickich to impreza, która rozpocznie się od godz. 15:00 wystąpią zespoły ze szkół i przedszkoli Dzielnicy XV, ZPIT ,,Małe Słowianki”, ZPIT ,,Nowa Huta” oraz Chóru V LO im A. Witkowskiego, Bzyk i Sztajemka oraz Buskers Band.
W programie również bezpłatne dmuchańce, gra terenowa, zajęcia sportowe, teatr, warsztaty jazdy na rolkach czy pokazy kawalerskie, będzie też można skorzystać z konsultacji medycznych.

 

 

Od godz 19:00 na placu fortecznym przed Młodzieżowym Domu Kultury „Krzesławice” na os. Na Stoku odbędzie się koncert „Pożegnanie lata” wystąpi Robert Kasprzycki Band i Julia Mii z zespołem.

 

Koncert będzie niepowtarzalnym wydarzeniem dla szerokiego grona słuchaczy i fanów piosenki poetyckiej. Robert Kasprzycki – związany z Krakowem znany śpiewający autor (m.in. Nieba do wynajęcia), ale i showman obdarzony niesamowitym poczuciem humoru przygotował specjalny program, gdzie „wziął na warsztat” ważnych dla niego poetów piosenki. W repertuarze znajdą się m..in. piosenki Leonarda Cohena, Wojciecha Bellona, Bułata Okudżawy czy Georgesa Brassensa i Marka Tercza, ale pojawią się również autorskie piosenki. Robert Kasprzycki ma na koncie cztery studyjne albumy, a single z jego płyt miesiącami gościły na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Robertowi Kasprzyckiemu na scenie towarzyszyć mu będą znakomici muzycy z formacji Kasprzycki Band, z którymi na stałe współpracuje (Krzysztof Wyrwa – bas akustyczny, Adam Zadora – instrumenty perkusyjne, Max Szelęgiewicz – gitara). Zapowiada się wspaniała muzyczna uczta.

 

Bezpłatne zaproszenia można odebrać w punktach :
Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b; Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, os. Na Stoku 15; Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Zgody 1; E-Foto, os. Centrum B3; Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232; InfoKraków, ul. św. Jana; InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych; InfoKraków, os. Zgody 7



Niedziela

 

Na Małopolskim Festiwal Smaku dowiemy się czym smakuje małopolska. Aby zasmakować regionalnych przysmaków nie trzeba przemierzać Małopolski wzdłuż i wszerz, wystarczy odwiedzić łąkę pomiędzy NCK a Centrum E. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Na polu smakuje lepiej!”

Już od godziny 11.00 na uczestników festiwalu będzie czekać wiele atrakcji. Miłośnicy regionalnych smaków będą mogli kupić pyszne miody, świeże wędliny, chrupiące pieczywo, świeżo tłoczone soki i wiele innych małopolskich specjałów. Przewidziano także wiele niespodzianek dla najmłodszych. Będzie malowanie twarzy, wspólne robienie wianków ze świeżych kwiatów, zdjęcia z gifbudki, a także konkursy z nagrodami. W programie przewidziano także występ Kamila Bednarka.

 

 

Nowohucka pomarańczowa alternatywa zwyczajnej niedzieli to VIII edycja Festiwalu Zaklęte w Dyni, który odbędzie się w godzinach 11.00-14.00. Tego dnia warto wybrać się na Aleję Róż, by podziwiać dyniowe rzeźby i najpiękniejsze okazy warzyw uprawianych na obrzeżach Krakowa, skosztować dyniowych potraw, wziąć udział w warsztatach i zabawach, przygotowanych przez kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz otrzymać bezpłatną książkę i mapę przygód nowego nowohuckiego bohatera – Pana Dyni.

Na miłośników dyniowych smaków czekać będzie degustacja dań, konkursy, warsztaty teatralne, liczne zajęcia plastyczne oraz animacje.

 

 

Tuż obok, bo w księgarni NOWA na os. Zgody 7 o godz 11:00 na małych odkrywców czeka spotkanie wokół indyjskiej baśni: „O słońcu, Księżycu i Kogucie” Jesteście ciekawi jakich baśni słuchają dzieci w Afryce czy Australii? Jakie zwierzęta są bohaterami baśni z Ameryki Południowej? Zapraszamy na cykl spotkań z baśniami z odległych stron świata. Opowieściom bajarza towarzyszyć będą przeróżne efekty dźwiękowe, zostańcie częścią zespołu i dołączcie do wspólnej zabawy.

Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy: info@nowanowa.pl

 

 

O godzinie 17.00 warto zajrzeć do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5. Odbedzie sie tam koncert Barbary Mglej i Martyny Zakrzewskiej zatytułowany „Oprócz Chopina. Polska muzyka na fortepian i skrzypce”. W programie znajdą się utwory Michała Spisaka (1914–1965), Artura Malawskiego (1904–1957), Ludomira Różyckiego (1883–1953), Aleksandra Tansmana (1897–1986) i Witolda Lutosławskiego (1913–1994) – polskich kompozytorów XX wieku.




Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane