Hutnik w Budżecie Obywatelskim z projektem „Wspieraj swój lokalny klub”

Darmowe bilety na mecze, druk biuletynu "Suche Stawy", zakup sprzętu sportowego i pielęgnacja boisk - to propozycje projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Hutnik Kraków w 2020 r. będzie świętował 70. rocznicę powstania. Ten niemal rówieśnik Nowej Huty od 1950 r. jest sportową wizytówką dzielnicy. Z Hutnikiem związane są niemal wszystkie pokolenia mieszkańców dzielnicy, którzy tu trenowali, szkolili, działali lub po prostu kibicowali. Także teraz klub jest prowadzony społecznie przez członków Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010.

 

Hutnik obecnie reprezentuje naszą dzielnicę w rozgrywkach III ligi. Wielką ambicją całego klubu jest jednak wywalczenie w 2020 r. – w roku jubileuszu – awansu zespołu do II ligi. Klub chciały, by było to święto całej dzielnicy i by jak najwięcej mieszkańców Dzielnicy XVIII mogło bezpośrednio wspierać biało-błękitno-niebieskich w ligowej walce. Stąd też klub proponuje projekt „Wspieraj swój lokalny klub”, który łączy w sobie kilka elementów, których wspólnym mianownikiem jest wspieranie KS Hutnik Kraków.Opis projektu

Hutnik Kraków w 2020 r. będzie świętował 70. rocznicę powstania. Ten niemal rówieśnik Nowej Huty od 1950 r. jest sportową wizytówką dzielnicy. Z Hutnikiem związane są niemal wszystkie pokolenia mieszkańców dzielnicy, którzy tu trenowali, szkolili, działali lub po prostu kibicowali. Także teraz klub jest prowadzony społecznie przez członków Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010.

 

 

Hutnik obecnie reprezentuje naszą dzielnicę w rozgrywkach III ligi. Wielką ambicją całego klubu jest jednak wywalczenie w 2020 r. – w roku jubileuszu – awansu zespołu do II ligi. Klub chciały, by było to święto całej dzielnicy i by jak najwięcej mieszkańców Dzielnicy XVIII mogło bezpośrednio wspierać biało-błękitno-niebieskich w ligowej walce.

Stąd też proponujemy projekt „Wspieraj swój lokalny klub”, który łączy w sobie kilka elementów, których wspólnym mianownikiem jest wspieranie KS Hutnik Kraków.

Po pierwsze bardzo ważna jest integracja mieszkańców wokół klubu sportowego KS Hutnik Kraków. Już dziś na mecze Hutnika przychodzi bardzo wielu mieszkańców, których klub zachęca bardzo przystępnymi cenami wejściówek na mecze (12 zł bilet normalny), zniżkami m.in. dla kobiet, emerytów i rencistów, czy wręcz bezpłatnym wejściem dla dzieci poniżej 12 roku życia. Ponadto klub – prowadzący także grające z powodzeniem w najwyższych klasach rozgrywkowych drużyny juniorów starszych i młodszych oraz drużynę rezerw umożliwia kibicom oglądanie tych spotkań bezpłatnie. Wierzymy, że dzięki projektowi, którego celem jest m.in. nieodpłatne przekazywanie mieszkańcom dzielnicy 300 biletów na każdy mecz domowy Hutnika w 2020 r., jeszcze większa ilość osób, w tym tych które do tej pory nie uczęszczały na mecze piłkarskie będzie mogła brać w nich udział. Klub we współpracy z Radą Dzielnicy XVIII ustali sposób dystrybucji biletów w roku 2020 r., w którym Hutnik rozegra minimum 15 meczów ligowych w roli gospodarza.

Po drugie celem projektu jest wsparcie działalności sportowej stowarzyszenia poprzez pomoc w utrzymaniu infrastruktury sportowej, tj. boiska na stadionie głównym, dwóch boisk treningowych i terenów zielonych znajdujących się na terenie kompleksu Stadion Miejski Hutnik Kraków. Tereny te znajdują się pod bezpośrednim zarządem Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010, które wykorzystuje je zarówno do organizacji meczów piłkarskich wszystkich drużyn, od najmłodszych do oldbojskich, organizacji otwartych imprez sportowych, jak i bieżącej działalności szkoleniowej.

Koszty utrzymanie tych obiektów są jednak bardzo wysokie i pokrywane ze środków pochodzących ze składek członków stowarzyszenia i ze środków pozyskanych przez Nowy Hutnik 2010. Stąd też celem projektu jest pomoc klubowi w pokryciu kosztów związanych przede wszystkim z utrzymaniem boisk w 2020 r., w tym m.in. zakup środków potrzebnych do nawożenia terenów zielonych i wykonanie niezbędnych prac pielęgnacyjnych.

 

 

 


Po trzecie celem projektu jest także promowanie wśród mieszkańców działalności stowarzyszenia. Służy temu czasopismo Hutniczy Biuletyn Meczowy „Suche Stawy”, który jest wydawany nieprzerwanie od 2009 r. i obecnie przekazywany bezpłatnie kibicom i osobom zainteresowanym piłką nożną w Nowej Hucie. Jest on realizowany społecznie przez redakcję. Środki pozyskane w ramach projektu będą przeznaczone na druk biuletynu (co najmniej 15 numerów w 2020 r.).
Po czwarte celem projektu jest też zakup sprzętu sportowego wykorzystanego w procesie szkolenia młodzieży, w tym m.in. piłek, strojów sportowych i sprzętu treningowego.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane