Hutnik przegrał na swoim boisku z KSZO Ostrowiec

Wynikiem 1:2 zakończyło się sobotnie spotkanie nowohuckiej drużyny z zawodnikami z Ostrowca Świętokrzyskiego w meczu III ligi grupy IV. To już piąta porażka w tej rundzie.

Sobotni meczy był 17 spotkaniem nowohucian z Kszo. Pierwsze dwa mecze odbyły się w 1962 roku, w barażach o II ligę. Hutnik wygrał 7-0 w Nowej Hucie, a po trzy gole zdobyli Wiesław Rusin i Stefan Krupa. Co ciekawe, ten pierwszy był wujkiem naszego obecnego dyrektora ds. szkolenia Michała Wiącka. W rewanżu w Ostrowcu Św. było 3-2 dla Hutnika, a decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Zdzisław Kowalczyk. Ostatecznie awans do II ligi wywalczył jednak nie Hutnik, a Raków Częstochowa.

 

W październiku 1970 roku Hutnik wygrał 2-0 w Ostrowcu Św. w meczu Pucharu Polski. Bramki zdobyli Jerzy Kasalik i Józef Bon.
Kolejne mecze pomiędzy tymi zespołami odbyły się dopiero w sezonie 1998/1999 w II lidze. Na inaugurację sezonu na Suchych Stawach wygrał Hutnik 2-1 po główce Łukasza Sosina i filmowym, podkręconym uderzeniu z 20 metrów Dariusza Romuzgi, które wylądowało w okienku bramki Janusza Jojki. Honorowe trafienie dla gości, prowadzonych przez trenera Henryka Apostela, było zasługą Janusza Świerada. Marcowy rewanż zakończył się remisem 1-1. Znów gola dla Hutnik zdobył Sosin. Rzut karny obronił bramkarz Hutnika Robert Stanek, ale po uderzeniu Tadeusza Krawca musiał wreszcie skapitulować.W kolejnym sezonie Hutnik przegrał u siebie z KSZO 0-1, a ojcem zwycięstwa był tym razem fantastycznie dysponowany w bramce gości Jojko. W rewanżu było 0-0. Po kolejnych siedmiu latach (sezon 2007/2008) Hutnik i KSZO zagrały ze sobą w dawnej III lidze. W Krakowie było 2-0 dla Hutnika (bramki Daniela Jarosza i Pawła Wasilewskiego), a w rewanżu 3-0 dla KSZO. Hutnik spadł wówczas z reformowanej ligi.

Ostatnie pojedynki Hutnika z KSZO odbywają się w tzw „nowej” III lidze, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W sezonie 2013/2014 Hutnik wygrał 1-0 na Suchych Stawach po fantastycznym strzale Michała Gui z około 30 metrów. Również we wiosennym rewanżu górą byli hutnicy, wygrywając w Ostrowcu Św. 2-0. Bramki zdobyli Mariusz Bienias i Mateusz Gamrot.

 

W sezonie 2014/2015 Hutnik zremisował w Ostrowcu Św. 2-2, choć po trafieniach Bieniasa i Damiana Lubery prowadził już 2-0. W rewanżu było 1-1. Na trafienie Patryka Kołodzieja odpowiedział Jakub Kapsa. W sezonie 2015/2016 KSZO wygrało u siebie 2-0, a obydwa zespoły kończyły mecz w osłabieniu, po czerwonych kartkach dla Michała Nawrota i Marcina Grunta (brata obecnego napastnika KSZO Michała). W rewanżu głośny doping trybun poniósł Hutnika do zwycięstwa 1-0. Gola zdobył Guja. Jednak pomimo tego sukcesu, kilka miesięcy później hutnicy spadli z III ligi.
Wreszcie jesienią ub. roku Hutnik wygrał 1-0 po bramce zdobytej w doliczonym czasie gry przez Krzysztofa Świątka.

 

Źródło: nh2010.pl

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane