Emocje do ostatniej sekundy

W ostatnim meczu rundy jesiennej, Hutnik sprawił swoim fanom, miłą niespodziankę. Choć mecz nie układał się po myśli gospodarzy to radość z zdobycia wyrównującej bramki w doliczonym czasie gry, była nie do opisania.

Goście już po 7 minutach meczu prowadzili po bramce Klichowicza. Gdy w 64 minucie na 2:0 dla Wisły podwyższył Retlewski, chyba wszyscy na Suchych Stawach pogodzili się z zerowym dorobkiem punktowym. O tym, że w piłkę gra się 90 minut goście pierwszy raz przekonali się w 83 minucie. Hutnicy mieli sporo szczęścia. Potężny strzał sprzed pola karnego po którym piłka odbiła się od poprzeczki a następnie od bramkarza Wisły – Zielińskiego, sprawił, że Hutnicy złapali wiatr w żagle.
I Hutnicy grali do samego końca. Ostatnie sekundy doliczonego czasu gry, dośrodkowanie w pole karne, kiks obrońcy z Puław, piłka trafia do Miechówki i cały stadion wybucha szałem radości.

 

Hutnik tej rundy nie zaliczy do udanych. Przedostatnie miejsce nie jest dobrym prognostykiem przed rundą wiosenną.

 

Warto na koniec wspomnieć o kibicach Hutnika, którzy w tym meczu świętowali 20-lecie istnienia swojej grupy kibicowskiej. Świętowanie odbyło się w kibicowskim stylu z dużą ilością pirotechniki.

 

II liga, 12.11.2022 – Stadion Suche Stawy
Hutnik Kraków – Wisła Puławy 2:2 (0:1)
Zieliński 83 (sam), Miechówka 90 – Klichowicz 7, Retlewski 64

 

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)
Żółte kartki: Jurkowski, Lelek (obaj Hutnik)
Widzów: 500

 

Hutnik: Królczyk – Andrzejewski, Głogowski (90 Nowakowski), Jurkowski, Marcinkowski, Lelek, Drąg, Zawadzki, Świątek (72 Iwanicki), Kieliś, Assinor (78 Miechówka)
Wisła: Zieliński – Cheba (53 Gvozdenovic), Wiech, Majewski, Banach, Kaczmarek (79 Kołtański), Skałecki, Puton, Ryszka (79 Kona), Klichowicz (88 Furtado), Retlewski (79 Paluchowski)

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane