Dwór w Wadowie. Czy ruina stanie się perłą? [WIZUALIZACJA]

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprezentował na czwartkowej konferencji wizualizację dworu Badenich w Wadowie. Problem jednak w tym, że na razie nie ma nikogo, kto chciałby zainwestować miliony złotych w remont zabytku.

 

Obecnie dwór Badenich w Wadowie wymaga kapitalnego remontu, który pozwoli na przywrócenie go do poprzedniego stanu. Zapoczątkowany dialog techniczny pozwoli wskazać kierunek inwestycji z określeniem, jaka konkretnie działalność będzie prowadzona po generalnym remoncie z uwzględnieniem powierzchni przeznaczonej na potrzeby mieszkańców Wadowa.

 

Zarząd Zieleni Miejskiej prowadzi dialog techniczny na potrzeby opracowania postępowania w sprawie wyboru partnera prywatnego do realizacji kompleksowej modernizacji oraz utrzymania zabytkowego dworu w Wadowie.Dialog wyłoni podmioty zainteresowane zainwestowaniem środków w rewitalizację zabytku. To pozwoli na późniejsze wszczęcie postępowania w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego i wyłonienie dla tego miejsca operatora, który stałby się jednocześnie partnerem mieszkańców Wadowa w animacji części parkowej dworu.

 

Przyczyną niechęci do zainwestowania w nieruchomość są najprawdopodobniej ogromne pieniądze jakie trzeba wyłożyć na przywrócenie budynku do stanu użytkowania. ZZM szacuje, że koszty mogą osiągnąć sumę nawet 50 mln zł.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *