Biegał po Mistrzejowicach z nożem. Zatrzymali go w… kwiaciarni

W ubiegłą środę, w godzinach popołudniowych krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o młodym mężczyźnie biegającym z nożem na jednym z nowohuckich osiedli. We wskazanym miejscu błyskawicznie pojawił się patrol policji.

Mężczyzna gdy tylko dostrzegł radiowóz rzucił się do ucieczki, jednak ścigający go funkcjonariusze nie dali mu szans i już po chwili ujęli agresora.

 

Jak się okazało, zanim został ujęty w jednej z osiedlowych kwiaciarni ukradł tulipany, a od ekspedientki za ich oddanie żądał 20 zł grożąc jej nożem. Podobna sytuacja miała miejsce chwilę później w piekarni, gdzie sterroryzował sprzedawczynię, a rozjuszony całą sytuacją rzucił w jej kierunku szklanym przedmiotem wziętym z lady. To ostatnie zdarzenie mogło skończyć się tragicznie, ponieważ kobieta została uderzona w głowę, na szczęście uraz nie był groźny.Osoby widzące całe zajście, w obawie przed napastnikiem zamknęły się w innych lokalach handlowych oczekując na przyjazd policji.

Agresywny 27-latek trafił do  Komisariatu Policji VII w Krakowie. Jak się okazało nie był to jego pierwszy konflikt z prawem.

 

W wyniku przeprowadzonych czynności podejrzanemu przedstawiono zarzuty: kradzieży rozbójniczej, wyłudzenia, przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz znieważenia. Wobec podejrzanego Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *