Bezpłatne konsultacje dla stomików

W poniedziałek, 11 lutego – w Światowym Dniu Chorego – szpital zaprasza na bezpłatne konsultacje w poradni stomijnej. Darmowe porady będą udzielane w godz. 13.00-15.00.

Podczas konsultacji zainteresowani pacjenci dowiedzą się, jak dbać o stomię, w jaki sposób dobrać odpowiednią dietę, a także jak pielęgnować worek stomijny i utrzymywać prawidłową higienę skóry.

 

– W Polsce już 40 tys. ludzi żyje ze stomią i prowadzi zupełnie normalne życie. Ludzie z ich otoczenia najczęściej nawet nie wiedzą, że zostali oni poddani operacji. Ze stomią można normalnie żyć i o tym przekonam każdego, kto przyjedzie po pomoc do „Żeromskiego” – mówi Dorota Jesionka, pielęgniarka z poradni stomijnej w krakowskiej lecznicy. 

 

Aby skorzystać z bezpłatnych konsultacji, trzeba się wcześniej rejestrować pod nr tel. 889 402 924. Porady będą udzielane w pokoju nr 12.

 

Stomia to specjalny „worek” na powierzchni brzucha, który pełni rolę zbiornika na treści jelitowe lub mocz. Tworzy się ją, gdy u pacjenta w wyniku choroby jest konieczne usunięcie fragmentu jelita cienkiego, grubego, odbytu albo części układu moczowego.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *