Bezpłatną mammografię wykonasz w Czyżynach

W rozpoznaniu schorzenia pomagają organizowane w różnych miastach akcje, umożliwiające wykonanie bezpłatnego badania obrazowego. Jedna z nich, organizowana przez LUX MED, cyklicznie odbywa się w krakowskim centrum handlowym Nowe Czyżyny. Na tamtejszym parkingu regularnie parkuje mammobus, w którym – w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – kobiety mogą wykonać darmową mammografię. Kolejna tego typu akcja odbędzie się już 24 i 25 stycznia w godzinach od 9.00 do 17.00.

Na badanie mogą zgłosić się panie, które mają od 50 do 69 lat, są ubezpieczone i nie miały wykonywanej mammografii w ostatni 24 miesiącach lub znajdują się w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym badanie otrzymały pisemne wskazanie do ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

 

Samo badanie jest bezbolesne i trwa raptem kilka minut. Aby się na nie umówić wystarczy przedzwonić pod numer telefonu 58 666 24 44. Można to także zrobić online, organizatorzy udostępnili specjalny panel rejestracyjny pod adresem mammo.pl/formularz Na badanie koniecznie trzeba zabrać ze sobą dokument tożsamości, a także zdjęcie wcześniejszej mammografii, jeśli takowe się posiada.

 
– Mammografia to proste i nieinwazyjne badanie, które może dosłownie uratować życie. W samym tylko woj. małopolskim co roku aż 1,5 tysiąca kobiet dowiaduje się, że ma nowotwór piersi. To sporo! Warto więc korzystać z każdej nadarzające się okazji do badania – mówi Anna Brzozowska, marketing manager Nowych Czyżyn.

 

– Namawiamy więc do tego wszystkie mieszkanki Krakowa i okolic, które znajdują się we wskazanym przedziale wiekowym i kwalifikują się do bezpłatnej diagnostyki. Zwłaszcza, jeśli nigdy jeszcze nie miał się robionej mammografii. Warto zachęcić także do wizyty kobiety w swojej rodzinie – dodaje.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *