Będzie więcej miejsc w żłobkach

Według planów, do roku 2026 w Krakowie ma powstać 800 nowych miejsc dla dzieci w żłobkach. Realizacja tego celu będzie możliwa dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy, który przewiduje tworzenie nowych miejsc opieki w ramach programu MALUCH+ 2022-2029. Łączna kwota przeznaczona na ten cel wynosi 22 mln zł netto.

Program MALUCH+ ma na celu poprawę sytuacji rodziców na rynku pracy, umożliwiając im powrót do pracy po urodzeniu dziecka. Dodatkowo, tworzenie nowych miejsc opieki ma wpłynąć pozytywnie na rozwój dzieci w najwcześniejszym wieku, co przyczyni się do lepszego ich startu w przyszłość. Wszystko to oznacza, że rodzice będą mieli większe szanse na znalezienie odpowiedniego miejsca dla swojego dziecka w żłobku.
Od 1 września planuje się otwarcie nowego żłobka na os. Piastów. Żłobek posiadał będzie 41 miejsc opieki. Aktualnie procedowany jest konkurs na operatora żłobka. Żłobek, dzięki finansowaniu przez Miasto Kraków, funkcjonował będzie na identycznych zasadach jak żłobki samorządowe Gminy Miejskiej Kraków, w tym w zakresie odpłatności za pobyt i za wyżywienie.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *