Autobus z Nowej Huty do Wieliczki? Jeszcze nie teraz

Radny z Wieliczki Kamil Jastrzębski oraz Michał Drewnicki – wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa wspólnymi siłami radnych oraz mieszkańców obu gmin domagają się stworzyć jednolitego połączenia Wieliczki z Nową Hutą. Krakowscy urzędnicy mówią jednak, że wydłużenie trasy 284 do Al. Przyjaźni nie wchodzi w grę.

W imieniu mieszkańców Nowej Huty o połączenie komunikacyjne Wieliczki z Nową Hutą apeluje  krakowski radny Michał Drewnicki i Kamil Jastrzębski – radny z Wieliczki.

 

Od niedawna mieszkańcy Wieliczki korzystają z długo oczekiwanego połączenia z Bieżanowem. Linia 284 jeździ co 70 minut i okazała się strzałem w 10. Mieszkańcy Wieliczki mają jednak ochotę na więcej i zaproponowali jej znaczne wydłużenie.

 

Linia 284 miałaby jeździć na trasie:

 

WIELICZKA CENTRUM – Powstania Warszawskiego – Ks. Goliana – Czarnochowska – Wygoda – (Kraków) Potrzask – Sucharskiego – Półłanki – Klasztorna – Bulwarowa – Aleja Solidarności – Plac Centralny – ALEJE PRZYJAZNI (NOWA HUTA)
 

 

Zmiana miałaby na celu poprawienie dostępności do zakładów pracy na terenie Nowej Huty, Rybitw czy osiedla Złocień. Mieszkańcom Wieliczki zależy także na bezpośrednim połączeniu do opieki zdrowotnej mieszczącej się w Nowej Hucie tj. Szpital Żeromskiego oraz szpital Rydygiera. Osobom uczącym również zależy na połączeniu z Hutą gdyż właśnie tam znajdują się szkoły branżowe bądź uczelnie np. AWF. Obecnie podróż komunikacją miejską do Huty zajmuję zbyt wiele czasu i przesiadek co nie koniecznie wpływa na chęć rezygnacji z własnego środka transportu.

 

Inne zdanie mają mieszkańcy osiedla Bogucice, którym nie na rękę będzie zmiana trasy autobusu. A co na to urzędnicy?

 

Sebastian Kowal z ZTP w Krakowie, twierdzi, że jeśli wydłużymy jeszcze bardziej linię 284 bedzie ona miała jeszcze mniejszą częstotliwość.  Piotr Krupa, zastępca burmistrza Wieliczki przyznał w wypowiedzi dla Radia Kraków ,że taka linia byłaby zasadna, ale na dzień dzisiejszy niemożliwa do wykonania.

 

Mieszkańcy mają nadzieję, że temat połączenia Nowej Huty z Wieliczką wróci w przyszłym roku.

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *