Ormianin sprzedawał na Placu Bieńczyckim papierosy z przemytu

Funkcjonariusze ustalili, że na placu targowym w Nowej Hucie sprzedawane są papierosy pochodzące z przemytu, a dostawcą towaru bez polskich znaków akcyzy jest obywatel Armenii.

Krakowscy policjanci zatrzymali 37-letniego obywatela Armenii, podejrzanego o posiadanie krajanki tytoniowej oraz papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

 

Sprawą obcokrajowca handlującego nielegalnymi wyrobami tytoniowymi zajmowali się kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że na placu targowym w Nowej Hucie sprzedawane są papierosy pochodzące z przemytu, a dostawcą towaru bez polskich znaków akcyzy jest obywatel Armenii. Policjanci ujawnili także, że wyroby tytoniowe były ukrywane w pojazdach, pozostawionych na jednym z parkingów.

  

 

Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu na „gorącym” uczynku popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 142 kg krajanki tytoniowej oraz 439 580 sztuk nielegalnych papierosów. Kryminalni zabezpieczyli też od „biznesmena” pieniądze na poczet przyszłej kary.

 

37-latek usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych (art. 65 kks). Według wyliczeń śledczych „działalność” podejrzanego naraziła Skarb Państwa na straty w kwocie sięgającej 630 tysięcy złotych. Za popełniony czyn mężczyźnie grożą: kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.
Polecane Video

Komentarze

Krak 27.02.19, 21:10:02

Ja też pracowałem operacyjne gdy kupowałem co dzień jarzynki? Bo przy każdych takich zakupach ustalałem ten proceder od kilku lat. To ci odkrycie. Wszyscy w Krakowie wiedzą że armeńcy handlują dla sharksów z wisełki, odkąd ci przegonili grypserkę z czarnego rynku. Sharksy tępią grypserów na wolce a na ich miejsce obsadzają uległych ciapatych (swoich braci).

Paweł 28.02.19, 11:16:41

Na placu bieńczyckim od 30 lat CODZIENNIE stoją i sprzedają papierosy z przemytu .... też mi sensacja ...

lucyper@com.pl 17.03.19, 14:25:48

Nic nowego Armeniec rządzi wyrzucił ludzi z placu rozbił im auta i pobił wszyscy się boją bo grozi im że jak coś powiedzą co im zrobił to ..... strach sam w oczach pis powinien się tym zająć ZIOBRO rozdaje towar na cały Kraków i trzeba brać jak nie to ........ JAK TO MOWIĄ NIEMA MOCNYCH ARMEN RZĄDZI JEMU WOLNO POLICJA SIĘ BOI BO MAJĄ RODZINY ............................................

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *