33-latek uszkodził siekierą dwa samochody na osiedlu Piastów

24 marca, późnym popołudniem policjanci otrzymali zgłoszenie od osoby, która była świadkiem jak młody mężczyzna siekierą rozbija samochody wyjeżdżające z osiedla Piastów.

Na miejsce niezwłocznie udał się partol policji, który zlokalizował na skwerze przy jednym z bloków odpowiadającą rysopisowi osobę. Mężczyzna w czasie zatrzymania nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, dlatego też mundurowi zmuszeni byli użyć siły fizycznej.

 

Jak się okazało, po kilku minutach do policjantów podszedł właściciel uszkodzonego pojazdu, który czując się zagrożony w momencie ataku, odjechał kilkadziesiąt metrów dalej. Nie był to jedyny poszkodowany, ponieważ w tym samym momencie pojawiła się właścicielka innego pojazdu, w którym ten sam mężczyzna wybił szybę. Podobnie jak pierwszy poszkodowany, kobieta wystraszona napaścią oddaliła w obawie o swoje życie.33-letni mieszkaniec Nowej Huty odpowiedzialny za uszkodzenia, został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji VII w Krakowie, gdzie usłyszał zarzut zniszczenia cudzej rzeczy tj. o czyn z art. 288 § 1 kk.

 

Zatrzymany tłumaczył swoje zachowanie wypitym w nadmiarze alkoholem, a także tym, że wcześniej został sprowokowany przez grupę mężczyzn.
Polecane Video

Komentarze

Wojciech 29.03.19, 11:01:37

Nim zaatakował auta to zaczepil Mnie i, idąc z rodziną na boisko do salezianow z partnerka i dwójka dzieci. Uderzył mnie ta siekierą w plecy nie ostzem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane