25 października zostanie wyłączony wielki piec?

Część pracowników dostała smsa od władz związków zawodowych z informacją, że "wielki piec zatrzymują 25 października. Oficjalnie Mittal ma to ogłosić po wyborach". Władze Arcelor Mittal potwierdzają, że obserwują sytuację na rynku stali, aby być gotowym na wypadek zatrzymania pieca.

 Początkowo zapowiadano wyłączenie pieca już we wrześniu. Decyzja ta zostało jednak odsunięta w czasie. ArcelorMittal przyznaje jednak, że w ostatnich miesiącach sytuacja ekonomiczna się pogorszyła i że spółka na wyłączenie jest przygotowana, ale żadnych terminów nie podaje.Zgodnie z rozmową – w lipcu ArcelorMittal Poland zdecydował o odłożeniu w czasie tymczasowego wstrzymania pracy części surowcowej w Krakowie, pierwotnie planowanego na wrzesień. Chcieliśmy jeszcze raz szczegółowo przeanalizować sytuację rynkową – mówi Marzena Rogozik, z biura praswego Arcelor MIttal.

 

Dodaje, że od tego czasu warunki prowadzenia działalności w sektorze stalowym uległy dalszemu pogorszeniu. Wzrósł na przykład import wyrobów stalowych z Turcji, który stanowi już 26 proc. wielkości importu do UE, a Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa obniżyła roczną prognozę zużycia stali w Polsce o pół miliona ton.

 

– Obecnie na bieżąco dostosowujemy produkcję naszych wielkich pieców w Dąbrowie Górniczej i Krakowie do niższego poziomu popytu. Jednak działania technologiczne, którymi dysponujemy, mogą się okazać niewystarczające. Dlatego nadal uważnie obserwujemy sytuację, aby być gotowym na ewentualny postój części surowcowej w krakowskiej hucie, na wypadek gdyby jej zatrzymanie okazało się nieuniknione – wyjaśnia Marzena Rogozik.
Polecane Video

Komentarze

Kubas 5.10.19, 14:22:52

Już wiadomo dlaczego Wojewoda i WIOŚ nie podejmują żadnych działań wobec HiS i dlaczego Wojewoda z PiS zaskarżył decyzje Rady Miasta

Janek 5.10.19, 14:44:44

Dokładnie takiej treści smsa dostał mój tato - pracownik huty od 50 lat

Aaa 5.10.19, 17:37:28

Wielki piec może i wygaszą ale mieszanie w to wyborów to bezczelne manipulacje wyborcami.

Zbigniew Rusek 6.10.19, 10:11:10

Przemysł należy rozwijać, natomiast powinno się zlikwidować biurowce. Są one zakała Krakowa. Tam siedzą darmozjady, szkodniki. Dotyczy to zarówno biurowców urzędowych, jak i korporacyjnych. Niektóre prace biurowe polegają wręcz na dręczeniu społeczeństwa (choćby te call-centers, a sporo ludzi w Krakowie wykonuje taką "pracę"). Precz z biurowcami. Order i wysokie zarobki dla robotnika i prawdziwego inteligenta, a wykonujący pracę biurową powinien mieć głodową pensję i dostawać … błotem w twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane