22 września bezpłatna komunikacja miejska

W niedzielę, 22 września – zgodnie z tradycją – przypada Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu będzie można bezpłatnie podróżować liniami dziennymi i nocnymi w komunikacji miejskiej. Na 24 godziny wyłączone zostaną kasowniki w autobusach i tramwajach.

Głównym celem kampanii jest wskazanie zalet, wynikających ze współdzielenia środków transportu. Współdzielona mobilność to także łatwiejsze korzystanie z różnorodnych środków transportu – samochodów, rowerów i komunikacji publicznej. Pozwala na zmniejszenie CO2, oszczędniejsze gospodarowanie zasobami finansowymi i czasem oraz efektywniejszą ochronę środowiska naturalnego.

 

Kraków już po raz 20. bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i 17. raz z rzędu uczestniczy w Europejskim Dniu bez Samochodu.Podczas ETZT promowane jest korzystanie z parkingów Park+Ride, a policja, inspekcja transportu drogowego oraz wydział ewidencji pojazdów i kierowców UMK przeprowadzają kontrole emisji spalin w pojazdach.

 

Na ulicach miasta prowadzona jest również akcja „Wystarczy jeden metr”, która ma na celu edukowanie kierowców, jak prawidłowo parkować pojazdy. Natomiast akcja „Bądź eko i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej” jest okazją do bliższego zapoznania się z różnymi możliwościami bezgotówkowych rozwiązań płatniczych.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane