15 ulic w Nowej Hucie zyska nową nawierzchnię

Zarząd Dróg Miasta Krakowa wyda w tym roku 26 milionów złotych na remonty nakładkowe. Na liście są 32 ulice, w tym niemal połowa na terenie nowohuckich dzielnic. Zgodnie z planem remonty mają się zakończyć do końca października.

Miasto już od kilku lat stosuje metodę nakładkową przy okazji remontów zniszczonej nawierzchni ulic. Powód jest prosty: jest skuteczna. Zamiast pojedynczo uzupełniać ubytki, które później są narażone na ponowne uszkodzenie, wymienia się całą wierzchnią warstwę asfaltu.

 

Mapa z planowanymi remontami

Pracę rozpoczęły się już na ul. Wróżenickiej (od ul. Sawy-Calińskiego do pętli autobusowej). Nową nawierzchnie wkrótce zyska także ulica Architektów, tu poprawiona będzie nawierzchnia od ul. Poległych w Krzesławicach do pętli autobusowej.

 

Ekipy remontowe pojawią się też na ulicy Sieroszewskiego, Fatimskiej, Cienistej, Bulwarowej (od kościoła Matki Bożej Pocieszenia do gimnazjum im. Królowej Apostołów), E. Rydza-Śmigłego, Mierzwy, Łyszkiewicza, Janiszewskiego, W. Orkana, Darwina (od kapliczki do końca ogrodzenia cmentarza),Kantorowickiej oraz Świętej Rodziny i Samorządowej na os Kalinowym.

 

W zależności od potrzeb w danym miejscu, oprócz samej wymiany warstwy nawierzchni, prowadzone będą też prace przy wymianie krawężników i regulacji studzienek kanalizacyjnych, czasem także układane są na nowo fragmenty chodników, zatoki autobusowe czy miejsca parkingowe. Efekt jest taki, że ulica wygląda praktycznie jak nowa i może przez kolejne lata służyć różnym grupom użytkowników.

 

Niezależnie od programu nakładkowego ZDMK prowadzi w różnych punktach miasta większe inwestycje drogowe. To m.in. przebudowa ulicy Igołomskiej.

 

 

Polecane Video

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *